Dışişleri Bakanı Fidan’dan, oğlu motokurye Yunus Emre Göçer’in ölümüne neden olan Somali Cumhurbaşkanı Mahmud’a samimi karşılama

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Fatih’te motokurye Yunus Emre Göçer‘in ölümüne neden olan ve kaçan Muhammed Hasan Şeyh Mahmud‘un babası Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud ile görüştü. Fidan’ın Mahmud’u samimi karşılaması tepki çekti. 

Dışişleri Bakanlığı’nın X sosyal medya hesabından yapılan paylaşıma göre Fidan, Somali Cumhurbaşkanı Mahmud ile Ankara’da görüştü.

Kazanın ardından ilk yüz yüze temasta Somali ve Dışişleri heyetleri hazır bulundu. Görüşmeyle ilgili Dışişleri Bakanlığı açıklamasında başka bir ayrıntıya yer verilmedi. 


Fotoğraf: AA

Ne olmuştu?

Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu Muhammed Hasan Şeyh Mahmud, 30 Kasım 2023’te İstanbul’daki Aksaray Kennedy Caddesi’nde trafikte seyir halindeyken Yunus Emre Göçer’in kullandığı motosiklete arkadan çarpmış, yaralı olarak hastaneye kaldırılan Göçer 6 Aralık’ta hayatını kaybetmişti.

Daha sonra Mahmud’un yurt dışına çıktığı tespit edilmişti.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kazanın ardından “Tutuklama emri yoktu” demiş ve “Bu bir kazaydı. Kaçmadı ve zaten bu amaçla bir avukat tuttu. Yani bir işi vardı ve ülke dışına çıktı” diye konuşmuştu.

Somali Cumhurbaşkanı’nın oğluna kaza nedeniyle 27 bin 300 lira para cezası verilmiş; Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “Şikayetçinin vazgeçmiş olması böyle bir sonuç doğurdu” ifadelerini kullanmıştı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x